Обов’язкове міжнародне автомобільне страхування «Зелена Карта»

ПрАТ “Промислово страховий Альянс” від імені ПрАТ “УАСК АСКА” задійснює страхування на підставі Агенського договору № 0043-02/01/16 від 04.01.2016р.

Зелена карта (Грін карта) – це міжнародний поліс страхування ОСАГО. Даний поліс діє в 47 країнах Європи, Азії та Африки і є обов’язковим при в’їзді в будь-яку з країн даної системи.

Гарантом страхових виплат по зеленим картками в Україні виступає Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ).

При виїзді транспортного засобу на територію країн, які є членами системи Green Card, його власник зобов’язаний придбати сертифікат єдиної форми, тобто пересування без даного поліса по території цих країн заборонено.

Таким чином, “Зелена карта” – це обов’язкова “автоцивілка”, що діє на території інших держав.

ПЕРЕЛІК СТРАХОВИХ ВИПАДКІВ ПО ЯКИХ БЕРЕ НА СЕБЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТРАХОВА КОМПАНІЯ:

витрати пов’язані з нанесенням шкоди транспортному засобу, іншому майну, життю і здоров’ю третіх осіб внаслідок ДТП.

ЗА ДОГОВОРОМ “ЗЕЛЕНА КАРТА” СТРАХУВАННЮ ПІДЛЯГАЄ:

відповідальність водія транспортного засобу, а не сам автомобіль.

Тобто страхова компанія відшкодовує витрати, пов’язані з нанесенням шкоди майну, життю і здоров’ю інших учасників дорожнього руху — через ДТП з вини Страхувальника (застрахованої особи).

СТРАХОВА СУМА.

Страхова сума (ліміт відповідальності) на етапі оформлення поліса “Зелена карта” не встановлюється. Якщо настає страховий випадок, страхова сума встановлюється згідно із законодавством тієї країни, на території якої стався цей випадок.

ВАРТІСТЬ СТРАХОВОГО ПЛАТЕЖУ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД:

 • типу транспортного засобу;
 • терміну дії договору (від 15 днів до 1 року);
 • країни відвідування.

Важливо: Існує 2 типи полісів “Зелена карта”:

 • поліс, дія якого поширюються на території всіх країн-учасниць системи “Зелена карта”,
 • поліс, дія якого поширюється на території Молдови, Білорусі, Російської Федерації,Азербайджану.

Тип договору також впливає на вартість.

УМОВИ СТРАХУВАННЯ ПРО ЯКІ ВАЖЛИВО ЗНАТИ:

Для оформлення потрібно:

 • Свідоцтво про реєстрацію автомобіля
 • Посвідчення водія або паспорт страхувальника
 • Довідка про присвоєння індивідуального коду

Оформити поліс Зеленої карти може будь-яка людина з копією або оригіналами документів на авто та страхувальника.

Ви можете доручити своїм знайомим заїхати до нас в офіс, попередньо надіславши нам на електронну пошту документи для оформлення або виславши документи своєму другові.

ПРИ НАСТАННІ СТРАХОВОГО ВИПАДКУ, ПОТРІБНО:

 • Зупиніться, включіть аварійну сигналізацію, поставте попереджувальний знак.
 • Зв’яжіться з дорожньою поліцією (для країн Євросоюзу це єдиний номер 112), зателефонуйте своєму страховику або компанії, яка дала вам машину в прокат (якщо страховиком є компанія-орендар).
 • Якщо є потерпілі – викликайте швидку допомогу (для Євросоюзу – той же самий номер 112). Якщо постраждали ви або ваші знайомі – можна також зв’язатися зі страховою компанією, в якій ви страхували здоров’я, і попросити допомоги у них. В крайньому випадку, можна спробувати зв’язатися з посольством України в країні перебування.
 • Якщо учасник ДТП пропонує вам заповнити місцеву форму Повідомлення про ДТП, то заповнюйте її тільки в тому випадку, якщо можете зрозуміти зміст написаного. Не варто підписувати документи, якщо ви не впевнені, що зрозуміли їх суть.
 • Учасникам ДТП ви можете надати інформацію про свою «Зеленої карти», а у них взяти інформацію про їх страхової компанії. Не забудьте зафіксувати обставини ДТП, записати номери і імена учасників ДТП.
 • Співробітники дорожньої поліції, в залежності від місцевих законів, можуть видати вам документ, що підтверджує факт ДТП.
 • Якщо вас або ваших знайомих госпіталізували, то, швидше за все, медичними працівниками буде уточнюватись інформація, за які саме медичні послуги плата стягуватися не буде, а що доведеться сплатити самостійно. У цьому випадку знадобиться ваша страховка – при настанні страхового випадку витрати, зазначені в договорі зі страховою компанією, будуть оплачені за вас.