Добровільне страхування наземних транспортних засобів

КАСКО – (від іспанського casco – корпус, остов судна) – термін у страхуванні, який застосовується при страхуванні транспортних засобів (літаків, яхт, судів, автомобілів та інших транспортних засобів).

Під цим терміном розуміється відшкодування збитку страховою компанією в разі виникнення непередбачених ситуацій з вашим транспортним засобом. КАСКО не має на увазі страхування пасажирів, вантажу, що перевозиться, цінного майна, що знаходиться в транспортному засобі в момент виникнення надзвичайних ситуацій. В українській практиці існує два види цього страхування: «повне КАСКО» (що має на увазі страхування авто від збитку і викрадення) і «часткове КАСКО» (страхування автомобіля тільки від можливого збитку). КАСКО передбачає комплексне страхування автотранспортного засобу від більшості можливих ризиків (пожежі, стихійні лиха, повені, викрадення, ДТП, хуліганство, умисне заподіяння шкоди, крадіжка окремих частин автомобіля і т.д.).

ПЕРЕЛІК СТРАХОВИХ ВИПАДКІВ В КАСКО

по яких бере на себе відповідальність ПрАТ «Промислово страховий Альянс»-

По ризику «ВИКРАДЕННЯ»:

 • викрадення застрахованого транспортного засобу або неправомірне їм заволодіння. По даному ризику Страховик також несе відповідальність за пошкодження (загибель), заподіяні застрахованому транспортному засобу в результаті його викрадення або неправомірного ним заволодіння.

По ризику «ЗБИТОК»:

 • пошкодження або знищення застрахованого ТЗ або його частин внаслідок дорожньо-транспортної пригоди (ДТП)
 • пожежі (включаючи пожежа через замикання в електропроводці застрахованого ТЗ),
 • вибуху (в тому числі в результаті застосування будь-яких пристроїв або вогнепальної зброї сторонніми особами
 • стихійних явищ природи, падіння на застрахований ТЗ сторонніх предметів (у тому числі снігу і льоду),
 • попадання каміння, що вилетіли з-під коліс інших ТЗ,
 • в результаті протиправних дій третіх осіб (включаючи викрадення окремих частин і деталей застрахованого ТЗ).

СТРАХУВАННЮ ПІДЛЯГАЮТЬ:

 • Наземні транспортні засоби, термін експлуатації яких не перевищує 15 років.
 • Додаткове обладнання, яке встановлено на ТЗ, але не входить до заводської комплектації ТЗ відповідно до комплектації заводу-виробника або його офіційного дилера.

СТРАХОВА СУМА

Страхова сума встановлюється у розмірі дійсної вартості ТЗ на момент укладання договору страхування. Якщо у Страхувальника немає документа що підтверджує вартість транспортного засобу, то Страховик самостійно здійснює пошук  з інформаційних  джерел інформацію про угоди щодо подібного майна, які використовуються у разі застосування порівняльного підходу з метою визначення вартості транспортного засобу.

Чому не варто занижувати вартість транспортного засобу?

У випадку перевищення дійсної вартості ТЗ до страхової суми більш ніж на 25% на дату виплати страхового відшкодування, виплата відшкодування здійснюється в частині, що дорівнює відношенню страхової суми до дійсної вартості застрахованого ТЗ.

СТРАХОВИЙ ПЛАТІЖ

вираховується як відносини розміру страхової суми до страхового тарифу, який в свою чергу залежить від вартості ТЗ, віку, умов експлуатаціі, зберігання, страхової історіі та інших суттєвих факторів і може складати від 3,5 до 6% .

УМОВИ СТРАХУВАННЯ ПРО ЯКІ ВАЖЛИВО ЗНАТИ:

 • Франшиза (несплачувана частина збитку по кожному страховому випадку) по ризику «ВИКРАДЕННЯ» дорівнює 5-7% .
 • Франшиза за ризиком «ЗБИТОК» складає 0-0,5%
 • Якщо сума страхових збитків не перевищує 25% від страхової суми то виплата страхового відшкодування здійснюється без довідки комптентних органів.
 • Незалежно від віку транспортного засобу виплата страхового відшкодування здійснюється без врахування зносу.

На відміну від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ) добровільне страхування автотранспортних засобів  КАСКО надає людині набагато вигідніші умови співпраці, так як повністю покриває його витрати на ремонт або ж відновлення транспортного засобу.

СТРАХОВИЙ ВИПАДОК

У разі настання передбаченої Договором страхування події, Страхувальник зобов’язаний:

 • Вжити заходів щодо рятування транспортного засобу з метою зменшення завданих збитків;
 • Негайно повідомити про настання події в Компетентні органи, Асистуючу компанію за тел. 0800-30-10-10; (050) 418-30-55; (067) 240-34-43 і дочекатися приїзду аварійного комісара;
 • Протягом 3-х робочих днів з моменту настання події письмово сповістити про це Страховика шляхом направлення повідомлення про страховий випадок, встановленої Страховиком форми. У випадку, коли виконання зазначених вимог було неможливо, Страхувальник повинен довести це документально;
 • Вжити заходів щодо збереження наслідків події та запобігання збільшення розміру шкоди;
 • При ДТП діяти відповідно до Правил дорожнього руху, а також, на вимогу співробітника ДАІ або іншої уповноваженої особи, пройти огляд на стан сп’яніння у порядку, передбаченому чинним законодавством України;
 • Зберегти транспортний засіб чи пошкоджене майно в такому стані, в якому воно знаходилося після ДТП, до огляду Страховиком, або уповноваженою ним особою;
 • Надати Страховику всю доступну йому інформацію і документацію, яка дозволить йому зробити висновок щодо причин та наслідків події, що має ознаки страхового випадку, про характер та розмір заподіяного збитку.
 • Без письмової згоди Страховика не давати обіцянок і не приймати пропозицій щодо відшкодування завданих збитків.