Промислово
страховий Альянс

38 044 221-05-51
м. Київ, вул. Євгена Сверстюка 19

indinsall © 2021 Усі права захищено

м. Київ, вул. Євгена Сверстюка 19

Дії при настанні страхового випадку ОСЦПВ

При настанні страхового випадку, потрібно:

  • Викликати поліцію на місце ДТП або оформити самостійно бланк європротоколу.
  • Зателефонувати на гарячу лінію або інші телефони, вказані на пам’ятці і в полісі. У різних страхових компаніях вимоги можуть трохи відрізнятися, але головне навіть не додзвонитися , а повідомити про ДТП.
  • Важливо – в один з трьох робочих днів з дня ДТП – потрапити в офіс страхової компанії (відділ врегулювання страхових випадків) і написати заяву про те, що трапилося. Причому їхати в обидві компанії. У свою – на випадок, визнання Вашої провини судом, і в чужу – на випадок, де Ви будете вважатися постраждалою стороною. У багатьох цивілізованих країнах діє пряме врегулювання збитків, але ми дуже неспішно йдемо до цього. Звичайно ж нововведення було б зручніше – адже тоді, необхідно було б звертатися тільки в свою компанію – і вона б виплачувала Вам, в випадку, де Ви постраждала сторона, а потім вже подавала регресний позов до страхової компанії винного, але там вже зовсім інша історія .
  • Транспортний засіб не ремонтувати до максимального вирішення питання. В ідеалі – до виплати. Попросити в страховій компанії список необхідних документів для виплати по страховим випадком. Відзначити, які документи ви вже здали, поставити дату / підпис. З основних документів, крім заяви про ДТП потрібні будуть (ксерокопії):
    • паспорт,
    • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу,
    • ідентифікаційний код,
    • посвідчення водія,
    • документ з місця ДТП (протокол або довідка, дивлячись, що видали) і розширена довідка (її потрібно часто брати самим в поліцію, і зрідка уточнити, чи візьмуть її представники відділу врегулювання страхових випадків),
    • рішення суду.
  • За чинним законодавством терміни виплати страховки при ДТП – 90 днів з дня написання заяви на виплату (вже після отримання рішення суду). Не плутати із заявою-повідомленням про страховий випадок, яке потрібно написати в перші три робочі дні. Ще один нюанс – ПДВ. Зазвичай виплачують страховку за ДТП з автоцивілки – суму за вирахуванням цього податку. Але, його теж отримують, відремонтувати на СТО, яке є платником ПДВ, і надавши підтверджуючі документи і відремонтоване транспортний засіб фахівцям відділу врегулювання.
  • На даний момент існує відкрита централізована база по ув’язненим полісами, а ось база страхових випадків ОСАГО загальна – ще в перспективі. У базі ув’язнених полісів – Ви можете перевірити за номером полісу і за даними транспортного засобу – чи дійсний поліс. При результаті – “дійсний, але не використаний”, а Ви оплатили і отримали на руки свій екземпляр – не варто нервувати завчасно. Дані потрапляють в цю базу з затримкою – до 25 числа наступного місяця. Адже поліс спочатку передають в Центральний офіс своєї області (зазвичай щодекадно), потім в Головний офіс (зазвичай Київ). З усіма перевірками даних, складанням реєстрів, звітів і так далі. Зате там відразу видно поліс в статусі загубленого, анульованого, зіпсованого, а також – діюча чи страхова компанія взагалі. Логін і пароль вводити немає потреби, просто натискайте «Увійти».
  • Хто оцінює збитки? Існує Методика товарознавчої експертизи та оцінки. Орієнтовно – розрахунок здійснюється за середньоринковими цінами.
  • На ДТП страхова компанія в більшості випадків не присилає свого фахівця. Виклик аварійного комісара часто відбувається тільки на страхові випадки з трагічним результатом і з великою кількістю постраждалих транспортних засобів. Законом не прописано, як вони зобов’язані здійснювати цей процес, тому в кожній компанії здійснюється цей нюанс по своєму.
  • Якщо відбувається ДТП без страховки, тобто у винного відсутня діючий страховий поліс, за нього тоді буде виплачувати потерпілому моторно-транспортне страхове бюро України. Важливо обов’язково туди звернутися також в три робочі дні (і пізніше, в разі наявності якихось документальних підтверджень переконливої причини). На сайті МТСБУ є повний перелік документів та інша необхідна інформація. Так, наприклад, за ДТП з пошкодженням майна або з виною невстановленого транспортного засобу – в таких випадках виплати не буде.

ПрАТ
“ПРОМИСЛОВО
СТРАХОВИЙ
АЛЬЯНС”

Якщо Ви бажаєте на власному
досвіді переконатися в перевагах
співпраці з нами

То зв’яжіться з нами, зателефонував або заповніть форму

Зв’язатися